Вчені Інституту біологічних досліджень Солка в Сан-Дієго (Каліфорнія, США) виростили клітини, які несуть у собі психічні розлади.
Нова методика полягає в тому, що в клітини впорскується якийсь генетичний «коктейль», який дозволяє перетворити клітину одного виду на клітину будь-якого іншого виду. Фахівці центру, отримавши доступ до зразків клітин кількох хворих, які страждають на шизофренію, змогли виростити клітини, які «хворіють» на ті ж психічні розлади, що й їхні господарі.
Отримані в ході дослідження «хворі» клітини обробили кількома препаратами, що використовуються в психіатрії, і з'ясували, що один із них – локсапін – лікує клітини, доводячи їх до нормального стану.
Вчені світу вже давно використали подібний метод при лікуванні захворювань серця, нирок та інших внутрішніх органів, проте фахівці інституту Солка вперше застосували його у вивченні психічних розладів. Незважаючи на те, що генетична природа психічних розладів більш-менш зрозуміла вченим, досі не до кінця зрозуміло, як вони позначаються на функціонуванні мозку.
Саме тому дослідження Фреда Кейджа та його команди із Солковського інституту можна вважати справжнім проривом у галузі психіатрії.
Експеримент дозволить вченим створити принципово нові препарати для терапії складних психічних захворювань та розладів.