Вчені стверджують, що ненависні більшість дітей заняття музикою можуть окупитися сторицею через кілька десятиліть.
Причому ефект не залежить від того, чи продовжуватиме людина грати на інструменті. Дослідники протестували 70 здорових добровольців віком від 60 до 83 років. Їх розділили на три групи: до першої увійшли ті, хто ніколи не займався музикою, до другої ті, чий «музичний досвід» полягав у проведенні від одного до дев'яти років у музичній школі. До третьої групи увійшли люди, чия музична освіта зайняла 10 і більше років.
Усі учасники експерименту почали освоювати інструменти приблизно в одному віці – десять років. У ході дослідження учасники відповідали на питання кількох когнітивних тестів, що стосуються візуально-просторової пам'яті, назв об'єктів та когнітивної гнучкості (здатності мозку засвоювати нову інформацію). Фахівці помітили, що і колишні, і «справжні» музиканти показували значно кращі результати на тестах, ніж їхні суперники, які ніколи не займалися музикою.
Причому тривалість занять не впливала на результати тестування: ті учасники, які «закинули» музику ще в дитинстві, були нарівні з тими, хто продовжував музикувати на момент експерименту.
«Заняття музикою в дитинстві допомагають зберегти когнітивні зв'язки у головному мозку, – каже головний дослідник Асоціації Бренда Хана-Пладді (Brenda Hanna-Pladdy). – Тривала музична освіта допомагає зміцнити подібні з'єднання та зберегти когнітивні можливості мозку до старості».
За словами вчених, музична діяльність упродовж життя може розцінюватися як гідна підготовка мозку до старіння.