30 Jan
30Jan

Перша перинатальна матрицяЦей етап названий Матрицею наївності недарма, адже це найкомфортніша стадія розвитку дитини. Сюди належить період від зачаття до перших сутичок. Перша перинатальна матриця характеризується станом дитини, близької до уявлень людства про рай: тепло; приємно; відчуття невагомості та захисту; повне задоволення фізіологічних потреб; постійна температура довкілля. Це єдина статична матриця, що формує життєвий потенціал людини, її здатність до адаптації та потенційні можливості індивіда.

Друга перинатальна матрицяПочаток періоду Матриці жертви збігається з першою фазою пологів, з появою перших сутичок. Фізіологічно це проявляється у скороченнях шийки матки, при яких сама вона ще закрита. У цей час мама та дитина стають один для одного джерелом біологічного дискомфорту та болю. При цьому плід вже не отримує кисню та поживних речовин у потрібній кількості, що спричиняє стрес, паніку, страх, образу, агресію, а також прояви клаустрофобії.


Третя перинатальна матрицяМатриця називається "Матриця боротьби". За тимчасовим проміжком збігається з іншою стадією пологів: матка продовжує скорочуватись, але родовий канал вже відкритий. Саме процес народження та процес проходження по родових шляхах є першим досвідом подолання труднощів. Якщо пологи проходили правильно і дитина відчувала допомогу маминому організму, то матриця формується в позитивному плані - "Коли мені важко, я не сам і Я зможу!" Саме під час цього процесу визначається здатність долати труднощі, цілеспрямованість та сміливість прагнути до мети.
Четверта перинатальна матрицяМатриця свободи бере свій початок з моменту повного біологічного відокремлення від тіла матері і триває протягом першого місяця, включаючи третій період пологів. Нові життєві обставини приносять набагато кращі відчуття, ніж два попередні моменти. Але водночас вони недостатньо комфортні порівняно із внутрішньоутробним періодом. Адже задоволення фізіологічних потреб вже треба застосовувати свої зусилля.Ця матриця формує в індивідуума власне ставлення до свободи, а також до своїх можливостей. Ще одним важливим компонентом є формування вміння кохати. Але, на відміну першої матриці, четверта сприяє освіті любові, заснованої на свободі дій партнера, а чи не з їхньої обмеженнях.

Коментарі
* Адреса електронної пошти не відображатиметься на сайті.