Психологічна травма є специфічним ушкодженням нервової системи, що виникає внаслідок сильного стресу чи скоєного стосовно людини насильства.
Формування психотравми може бути обумовлено багатьма причинами та факторами, що супроводжуються стресами та переживаннями: неприємними подіями у житті, горем втрати близьких людей, зрадою друзів та близьких, наслідками серйозних захворювань.
Також може бути пов'язана також з насильством, придушенням волі, шантажем, погрозами, приниженням людської гідності та іншими подіями, обставинами та діями, що змушують людину відчувати депресію, пригніченість та довготривалий страх.
ПЕРИНАТАЛЬНІ ТРАВМИ І ВТРАТИ, ПЕРША ВАГІТНІСТЬ І СТРАХИ, ПІДГОТОВКА ДО ПОЛОГІВ, ПОСЛІРОДОВА ПІДТРИМКА, ЗВ'ЯЗОК З ДИТИНОЮ
Страх вагітності, що завмерла. Страх завдати шкоди будь-якими діями, не впоратися з новою роллю. Думки "я поганий батько". Психологічна та фізична підготовка до пологів.
СКЛАДНИЙ ЖИТТЯНИЙ ВИБІР
Криза та проблема самовизначення, пошук опорних смислів та цінностей, адаптація до сильних змін у житті, визначення пріоритетів. Незадоволеність окремими сферами свого життя. Внутрішньоособистісні конфлікти: «піти чи залишитися», «треба не хочу», «люблю і ненавиджу», «кидаю але починаю заново».
СТАВЛЕННЯ ДО СЕБЕ, САМООЦІНКА, ІДЕНТИЧНІСТЬ
Самооцінка - це значимість, якою людина наділяє себе в цілому і окремі сторони своєї особистості, діяльності, поведінки. Вона впливає на процес прийняття рішення, наші відносини з оточуючими, емоційне здоров'я та якість життя. Чітко знати відповіді на запитання: «Хто Я?», «А мені куди?», «Моє чи не моє?», «До чого я причетний?». Вміння знаходити підтримку та забезпечувати себе підтримкою самостійно. Впевненість та її відсутність.
СЕПАРАЦІЯ, ОСОБИСТІ КОРДОНИ, ДИТЯЧО-БАТЬКІВСЬКІ ВІДНОСИНИ
Встановлення особистих кордонів — фізичних, фінансових, емоційних — це результат сепарації, зокрема. Особисті кордони ми формуємо, відокремлюючись від нашої первинної групи сім'ї. Поки ми перебуваємо у зв'язку з батьками – ми не пізнаємо себе сьогодення, не беремо за своє життя відповідальність, не приймаємо справді своїх рішень.
МІГРАЦІЯ, КРИЗНА ДОПОМОГА, ТРУДНОСТІ З АДАПТАЦІЄЮ, СТРАХ НОВОГО
Люди переміщаються з місця на місце з давніх-давен. У той час, як одні переїжджають у пошуках кращої роботи, освіти, економічних благ або для возз'єднання з сім'єю, інші змушені втекти від конфліктів, тероризму чи порушень прав людини. Не всім легко дається адаптуватись у новому місці. Хтось відкритий до нового, вдається влитися у новий соціум, а хтось позбавлений почуття безпеки, комфорту та закрився від світу.
Якщо у Вас є свій запит – уточнюйте особисто.